neděle 24. září 2023

Návštěva z partnerské obce

Již devět let trvá partnerství mezi naší obcí a Kráľovou Lehotou na Slovensku. V dnech 13. až 16. října 2016 jsme přivítali zástupce Kráľovy Lehoty u nás v Králově Lhotě. Navštívili nás starosta obce Vladimír Kapríni, ředitelka mateřské školy Zuzana Jurčová, člen komise pro školství, kulturu, sport a cestovní ruch Peter Čimbora a zaměstnankyně obecního úřadu Dagmar Žišková.

Po příjezdu hostů bylo krátké přivítání na obecním úřadě, po kterém následovalo ubytování v penzionu Na radosti ve Slavětíně nad Metují. Večer proběhla v Hostinci U Zemánků večeře spolu s zastupiteli obce a ostatními pracovníky obce. Následující den jsme společně navštívili 55 metrů vysokou "Stezku v oblacích" v Dolní Moravě. Jedná se o stavbu, která nemá ve střední Evropě obdobu. Vede k ní třísedačková lanovka, ale lze cestu absolvovat též pěšky. Z vyhlídky dolů vede tobogán. Bohužel nás na vyhlídce zastihl velmi silný vítr. Večer bylo setkání zástupců z Kráľovy Lehoty s občany naší obce Pod Kovárnou, kde se grilovalo prasátko a točilo pivko. Samozřejmě docházelo k výměně zkušeností ze života obou obcí.

Třetí den návštěvy jsme zahájili prohlídkou obce. Nejprve jsme navštívili hřbitov a kostel sv. Zikmunda a následně procházkou prošli větší část obce. Nevynechali jsme návštěvu prodejny, kde v té době probíhala rekonstrukce, dětského hřiště, pomníku Karla Hladíka a pomníku padlých. Také jsme se pochlubili opravenými chodníky. Prohlídka obec byla zakončena projížďkou na koloběžce. Následně jsme přátele z Kráľovy Lehoty vzali na výlet do Babiččina údolí a Nového Města nad Metují. 

V neděli, poslední den návštěvy jsme se opět sešli na obecním úřadě, kde jsme provedli zápis do kroniky obce za přítomnosti nové kronikářky paní Vlasty Mrštilové. Poté jsme se rozloučili a popřáli šťastnou cestu do Kráľovy Lehoty.

Vytisknout E-mail

Partnerská Obec

kralovalehota