pátek 1. March 2024

Sraz Lhot 2017

Ve dnech 7. - 9. 7. 2017 jsme se zúčastnili již XXXVII. Srazu Lhot a Lehot konaného ve Lhotce pod Ondřejníkem, okr. Frýdek - Místek. Celkem se srazu zúčastnilo 62 Lhot, Lehot a Lhotek z české i Slovenské republiky.

Sraz začínal ve čtvrtek, kdy do Lhotky pod Ondřejníkem přijeli i první zástupci Královy Lhoty. Většina výpravy dorazila v pátek autobusem, který zajistila obec. Po postavení stanů ve stanovém městečku jsme si mohli vychutnával bohatý hudební a další doprovodný program ve dvou areálech a dalších místech hostitelské obce. Na pódiích vystoupily například Horkýže Slíže revival, Mirai či Petra Janů. Na druhém jevišti vystupovaly folklorní skupiny a děti v rámci programu Lhota baví Lhotu. Dále jsme mohli prohlédnout výstavu o historii srazu. Projít jsme se mohli na vrch Ondřejník.

V sobotu po poledni se konal tradiční průvod všech zúčastněných Lhot. My jsme šli s pořadovým číslem 26. Za vlajkonošem kráčela královská družina - král s královnou, princ s princeznou, šašek, dvorní malíř či kat se svou ženou. Za nimi následovala hasičská koloběžka, jediná svého druhu na světě. Královskou družinu a koloběžku samozřejmě doprovázeli ostatní. Celá výprava z Královy Lhoty měla 32 členů, čímž jsme se opět řadili s početnějším výpravám. 

Po průvodu následoval hudební a další doprovodný program, po kterém větší část výpravy odjela. Za rok se můžeme těšit na 38. sraz, který pořádají společně Dlouhá Lhota a Husí Lhota, okr. Mladá Boleslav. 

Vytisknout E-mail

Partnerská Obec

kralovalehota